Android sistemoje, kaip žinia galima sutikti reklamų. Reklamos sutinkamos todėl, kad dažniausiai kūrėjas duoda programą nemokamai, bet norėdamas iš to kažką uždirbti, apačioje programos dažnai įdeda reklamos plotą, kurį galima panaikinti.

Tiesiog primenu, blokuodamas reklamas, kūrėjas negali uždirbti pinigų 🙂 bet kaip žinia kartais jų tikrai būna per daug.

Reklamų blokavimas neturint root teisių

Prieš kelis metus Play store dar galėjo rasti programas kurios blokuoja sistemiškai reklamas.

Google tos programėlės nepatiko, kaip žinia pats Google gyvena iš reklamos tai visai nenustebino, kad pašalino tas programas.

Dabar rašant paieškoje: Adblock, bus rodoma tik naršyklės kurios savyje turi Adblock ir blokuoja reklamas tik naršant su ta programa.

play-store-adblock Kaip panaikinti Android reklamas, be root ir su

Play Store Adblock

Norint, kad sistemiškai blokuotų reklamas visuose programose reikės atsisiųsti iš kitur.

Kažkada ieškojau tokio varianto kliento planšetei.

Kaip yra Play Store tai yra ir kitų variantų, tas pats Amazon siūlo savo programėlių parduotuvę, bei kas turi Galaxy telefonus gali rasti Galaxy Apps programėlių parduotuvę, bei Sony ir t.t.

O įdomesnis variantas yra su F-droid. Ten sudėtos tik atviro kodo programos, tarp kurių galima rasti ir tokių kurių nėra tam pačiame Play Store.

Ten yra ir Adblock tipo programų kurios blokuoja reklamas sistemiškai.

Viena iš jų yra DNS66. Programos principas yra toks, jog blokuoja reklamas pagal domenų adresus.

Kadangi Android be root prieigos neleidžia keisti DNS adresų tai, kad apeiti šią bėdą, tiesiog sukuriamas VPN kuriame jau vyksta tas DNS filtravimas ir panaikinamos reklamos (IP nesikeičia išorinis).

dns66-576x1024 Kaip panaikinti Android reklamas, be root ir su

DNS66

Kiek teko bandyti veikia gan normaliai, reklamos blokuojamos ir tuose pačiuose naujienų puslapiuose: delfi.lt ar 15min.lt.

Aišku jeigu nenorime jog kažkurio puslapio reklamas blokuotų, galima įdėti į whitelist ir atvirkščiai, taip pat galima pasirinkti programas kurių nereikia filtruoti.

Tik vienas minusas, kiek pastebėjau puslapiai tada nelabai supranta iš kokios naršyklės ar įrenginio ateinama tai rodo kompiuterio dydžio puslapį, nepritaikyta prie telefonų ar planšetų.

Bet šiais laikais dažniausiai puslapiams daro dizainą, kuris prisitaiko tiesiog prie ekrano dydžio.

Blokuojame reklamas turint root prieigą

Turint root, galima naudoti ir kitas programas.

Viena tokių tai Adaway. Kuri buvo tam pačiame Play Store iki panaikinimo. Programos principas truputį kitoks.

adaway-1024x640 Kaip panaikinti Android reklamas, be root ir su

Adaway

Sistemoje pakeičiamas hosts failiukas, kuriame galima nurodyti jog tam tikrus puslapius blokuotų nukreipdamas viską į 127.0.0.1 adresą, kuris telefone nieko nedaro.

Kadangi pas mane visada bus root, tai dažniausiai bent jau šitą variantą naudoju.

Youtube reklamų panaikinimas ir blokavimas

Su Android 6 versija veikia toks variantas, kaip Xposed framework. Tai gan mandras mod’as kuris prieš telefonui užsikraudamas sugeba pakeisti vidinį kodą.

xposed Kaip panaikinti Android reklamas, be root ir su

Xposed logo

Principas toks, tiesiog įrašius tam tikrą programą .apk formatu, ji gali manipuliuoti su kita programa. Xposed yra tik pagrindinis varikliukas, jam reiks ir dar papildomų programų kurių jis turi pakankamai.

Kaip pavyzdys Youtube, yra tokia programa Youtube Adaway kuri teveikia tik tada, kai telefone yra Xposed framework. Tada ji panaikina viską iš oficialios Youtube programos kas susiję su reklamomis. Kitas variantas su Xposed buvo, jog blokuojamos reklamos nuskaitant pačią programą paspaudus paleisti ir panaikinamas reklaminis kodas, tokiu principu tikrai nebebus reklamos, žaidimuose ar kur kitur.

Su Xposed galima ne tik reklamas blokuoti, bet ir daug daugiau, bet čia jau būtų atskira tema.

Kadangi pas mane visada naujausias Android o ant 7.1.2 versijos Xposed dar nėra, tai tenka paprastu Adaway naudotis bei modifikuota Youtube programa kuri neturi reklamų.

Apibendrinimui

Reklamas blokuoti galima keliais būdais, priklauso kokią Android versiją naudoji bei yra root prieiga ar ne.